úterý 13. května 2014

Jen tak lehce.......
8 komentářů:

 1. Kvetiny jsou krasne a moc dobre se foti.

  OdpovědětVymazat
 2. Libé světlo...;o) a s Ellou nesouhlasím...je to náročná disciplína - focení květin,aby to opravdu byla duše květiny atd...a ne jen nějaký zrcadlový obraz.Snad promine ...;o)

  Děkuju Pherenisko tvoje Mokopa

  OdpovědětVymazat
 3. Milá Pherenis, opäť od Teba príspevok, ktorý jemne pohladí na duši. Vám už kvitnú ľaliovky, no to sa ale poponáhľali!
  L

  OdpovědětVymazat
 4. Fotit dobře krásné květiny není nic jednoduchého, už kvůli kompozici. Zrovna čtu knížku o japonských reáliích a tam je jedna kapitola věnovaná slavnému japonskému aranžování květin a musím říct, že na to aby měl člověk doktorát z geometrie, aby všechny ty doporučené úhly a varianty vzájemné polohy květů pochopil. Z fotek se mi líbí nejvíc lilie, nejen barvou, ale hlavně tím, že jediná není komponovaná středově.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. souhlasím a ikebana má mnoho škol...jedna se vyučuje v Praze pod vedením Dagmar Havlové na jejíž kurzy dojíždějí i samotní Japonci ;o)...např. i u kompozice bonsají platí nikdy na střed :o)) děkuju Mokopa

   Vymazat
 5. Děkuji za komentáře, zvlášť ty, které učí a posouvají...no..ne vždy je foceno ve správném úhlu zlatého řezu...nebo aspoň přibližně...člověk se stále učí a dostává se mu nových a nových info...za ně každopádně je třeba děkovat... ;-).
  Těm povolanějším, s okem na správném místě, nejen v hledáčku, minimálně dvakrát ;-) .

  S milým pozdravením....pherenis

  OdpovědětVymazat
 6. uf...teda tolik různých pohledů...správně vidíme jen srdcem...a tak díky za tu krásu :-)))a sdílení

  OdpovědětVymazat